Spletni nakupi na kitajskem

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

tema odprta - 4. maj 2009 13:28 | ogledi: 3.819 | odgovori: 25

Živjo!

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s spletnimi nakupovanji na Kitajskem.

Pravijo, da so tam izdelki (npr. razni strojčki) tudi do 10x cenejši kot pri nas,

tako da te pride s poštnino in carino še vedno veliko ceneje kot pri nas.

gasperp

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. maj 2009 13:36

Uau, to pa je ideja. A nismo imeli enkrat eno članico, ki je prebivala na Kitajskem? lp, vanjatajnsek

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2009 14:05

Kaj pa, če dobiš robo, pa je pokvarjena?

Kaj pa če ti pošljejo narobe izdelek?

Ali pa se ti  strojček pokvari po dveh tedniih, kdo jih bo servisiral?

A imajo na Kitajsken enake vtičnice kot v Evropi?

A boš plačal preko kreditne kartice ali banke.

A so ti zgoranj omenjeni (samo v besedi pravijo) predlagali trgovino na spletu?

Če bi jih moral poklicati z vprašanjem po prejemu robe, a bi še vedno znali govorit Angleško?

 

Gašper, zakaj pa ne vprašaš tiste, ki pravijo, da so izdelki cenejši, kako so si naročili cenejšo robo. Je pa res, da je vsa roba tam ceneje, s tem, da imajo tudi eno morje ponaredkov.

 

 

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. maj 2009 14:30

In še eno vprašanje - ali pošiljajo v Slovenijo? Navadno me hočejo še v kaki spletni trgovini bliže nam prepričati, da Slovenija ne spada niti pod "rest of the world", potem ko sem preverila že vse ostale kategorije, vključno z EU members ali Eastern Europe...

Loni Makaroni

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. maj 2009 14:49

Midva včasih kaj naročiva preko kolega, ki 'uvaža' - takole preko spleta iz Kitajske... Kar se elektronike tiče, je cena taka, da ne veš, ali bi se smejal od sreče ali zjokal, ker ne veš, kako preživi tisti, ki je to izdelal.

Redno pa naročava Tsingtao pivo, ker je obema zelo všeč in je krasno (tisto pravo), tukaj bi pa zanj plačala astronomsko ceno.

Rekla bi, da je tako kot povsod vse odvisno od tega, na koga naletiš...

tulka

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

4. maj 2009 19:40

Vem Vanja_v_ZDA te stvari se sprašujem tudi jaz in zato sem objavil na forumu, ker vem, da imajo nekateri tukaj veliko idej in znanja. Tulka ali mogoče veš na kateri strani nakupuje? Drugače se zanimam za LED žarnice, ker je njihova poraba tudi do 40x manjša od klasičnih žarnic in ne vsebujejo strupenega živega srebra kot varčne in tudi niso škodljive za zdravje tako kot varčne. Drugače je pri nas ena taka žarnica 30 evrov in mi je čist predrago, da bi si omislil kakšno. gasperp

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. maj 2009 20:11

gasperp je napisal/a:
Drugače se zanimam za LED žarnice, ker je njihova poraba tudi do 40x manjša od klasičnih žarnic in ne vsebujejo strupenega živega srebra kot varčne in tudi niso škodljive za zdravje tako kot varčne. Drugače je pri nas ena taka žarnica 30 evrov in mi je čist predrago, da bi si omislil kakšno.gasperp

 

No, to smo hoteli vedet. Zgoraj si napisal "strojčki" pa se je meni slišalo, kot da recimo kupuješ kaj za kuhinjo ali pa kak električen šraufcier ipd. Mislila sem namreč takole, da če bi na primer kupil nekaj, kar stane 50 evrov v Sloveniji, za 5 Evrov, plačal za poštnino 20 evrov, izdelek bi prišel k tebi pokvarjen...meni se zdi to precej komplicirano.

Tudi pri nas smo se ukvarjali z idejo nakupa LED žarnic (mož je iz foha), pa se računica ni izplačala. Mami naravi pomagam na mnoge druge načine, žarnice bodo morale biti pa precej cenejše, preden jih bom kupila.

Vanja

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

4. maj 2009 20:24

Jaz sem tudi iz tega "foha" in sem naredil nekaj izračunov. Če bi kupil v hiši vse LED žarnice po 30 evrov, bi jih noter prinesel v nekaj letih, ker bi zaradi tega plačeval toliko manj elektrike. V bistvu se jih splača kupiti v vsakem primeru, ampak zakaj bi jih 10x preplačal, ker jih naši prav tako dobijo iz Kitajske in mastno zaslužijo. Drugače je pa zelo zanesljiv internetni nakup preko PayPala, ki poteka takole. Imeti moramo PayPal račun, ki ga odpremo recimo v Angliji (pri nas ga ne ponuja še nobena banka, zaenkrat). To se naredi en, dva, tri. Na spletu kupimo izdelek in ga "plačamo" preko PayPala. V bistvu iz PayPala sporočijo dobavitelju, da je izdelek plačan. Dobavitelj pošlje izdelek, ki ga dobiš na dom in ga pregledaš. Imaš določe čas, da ga lahko vrneš oz sporočiš, da je v redu. Šele po preteku tega časa oz. ko sporočiš, da je izdelek v redu, PayPal plača tvoj znesek dobavitelju. Če je z izdelkom kaj narobe, ga vrneš in to sporočiš PayPalu. PayPal ti potem vrne denar, ko izdelek pride nazaj do dobavitelja. To je 100 % varen nakup na spletu in ga uporablja veliko ljudi. gasperp

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

4. maj 2009 20:37

Že res, da je določena elektronika (s tem mislim na računalnike, fotoaparate ipd) smešno poceni na Kitajskem, vendar pozor! Ob tej smešni ceni zna biti poštnina precej visoka, na koncu pa te lahko v Sloveniji še ocarinijo in na koncu plačaš še več, kot bi plačal sicer, če bi kupil pri nas. Pa še pomislite kakšni problemi bi bili, če se nekaj pokvari, pa garancija ne ne bi veljala. Če nameravati kupovati pa kakšno stvar, ki ne udari po žepu tako zelo pa sprobajte. Samo ni rečeno, da bo roba tako kvalitetna kot pri nas. Aha, še to... Glede ostalih stvari ne vem kako je, dobro pa vem da so cene računalnikov in fotoaparatov, ter še kakšne zabavne elektronike dosti nižje že čez severno mejo (torej v Avstriji), še ceneje pa se kupuje v Nemčiji, in ker smo v EU ne bi smelo biti problema s carino, le poštnine je še nekaj. Pa ni bojazni pri naročanju, tudi garancije naj bi veljale znotraj celotne EU (samo to se je vseeno potrebno vedno pozanimati - ziher je ziher). Kar se tiče naročanja iz Nemčije govorim pa iz lastnih izkušenj. Vseeno pa je dobro biti previden pri kupovanju kakšne koli dražje stvari, pa če se jo kupuje pri nas ali pa naroča iz Kitajske! Urša

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. maj 2009 22:28

gasperp, ne vem... bom ob priložnosti vprašala, pa ti magari pišem na zs.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti